Tylko 650 tysięcy Polaków stale zarabia dodatkowe pieniądze dzięki internetowi. Badania CBOS-u oraz komentarze specjalistów koncentrują się na formach uzyskiwania dodatkowych przychodów jak wypełnianie ankiet on-line, klikanie w reklamy czy prowadzenie bloga. Tymczasem kompletnie pomijany jest bardzo efektywny i sprawdzony w krajach Europy Zachodniej oraz w USA sposób na dodatkowe realne pieniądze. Mowa o programach poleceń.

Transfer zaufania

Brytyjska strona www o jakże sugestywnej nazwie „lovemoney” pomaga nie tylko w znalezieniu sposobu na dodatkowe oszczędności i pieniądze, ale realnie zestawia korzyści płynące z różnych programów lojalnościowych i poleceń. To jeden z tysiąca przykładów miejsc w sieci, gdzie można znaleźć przydatne informacje na ten temat, tym bardziej, że Brytyjczycy wiodą prym w Europie w kategorii kuponów i innych form pozyskiwania dodatkowych przychodów w internecie. Skuteczne programy poleceń mają przewagę nad zbieraniem punktów czy znaczków, ponieważ przekładają się na realne kwoty na koncie osoby, która bierze udział w polecaniu. Wygoda tego systemu polega na tym, że skoro osobiście korzystasz z danej usługi czy produktu, to znasz jego zalety, jesteś przekonany, dlaczego ten a nie inny serwis jest najlepszy. „W TransferGo opracowaliśmy ambitną strategię, polegającą na zarabianiu procentu od kwot, jakie przelewają znajomi naszych klientów.” - komentuje Daumantas Dvilinskas, współzałożyciel firmy zajmującej się najtańszymi przelewami pieniężnymi 24h z Wielkiej Brytanii do Polski. To bardzo dobra wiadomość dla polskich internautów aktywnie korzystających z różnych usług w sieci, iż pojawiają się już na rynku naprawdę wartościowe oferty za polecenia. Do tej pory bowiem dominującym schematem było wypłacanie jednorazowo kwot od 50 do 100 złotych.

Zarabianie wśród znajomych czy na znajomych?

Zarabianie wśród znajomych, bo tak sugestywnie podsumowuje się program poleceń, może jednak budzić wątpliwości. Tymczasem fakty przemawiają na korzyść dla obu stron: osoby polecającej a także osoby, której polecono usługę. Sięgnijmy po przykład przelewów międzynarodowych, z uwagi na ogromny potencjał na dodatkowy zarobek oraz fakt, że polonia to bardzo aktywna grupa korzystająca z usług internetowych:

Jeśli Jan Kowalski przesyła pieniądze z Anglii rodzinie w Polsce albo opłaca rachunki np. za polską telewizję a zatem dobrze zna zalety np. transfergo.com i poleci swojemu znajomemu Adamowi Nowakowi tę właśnie firmę – wówczas Adam będzie mógł zrobić swój pierwszy przelew za darmo a Jan otrzyma 1% kwoty, jaką jego znajomy Adam przelał za pierwszym razem oraz… za każdym kolejnym razem dopóki będzie trwał program. Jeśli Janek jest towarzyską osobą to wystarczy, że 10-ciu jego przyjaciół, którzy przesyłają średnio1000 funtów do Polski - skorzysta z TransferGo a na konto Jana wpływać będzie regularnie 100 funtów miesięcznie.

To jest konkretna kwota i jednocześnie jest to system bez ograniczeń. Uczciwie trzeba zaznaczyć, że takie ekstra duże pieniądze nie są dostępne dla wszystkich. Jak podaje CBOS połowa Polaków boi się robić jakiekolwiek operacje przez internet. Także parafrazując znany tytuł, można założyć, że zarabianie w sieci poprzez polecanie jest „tylko dla orłów”. A poważnie podsumowując: warto przyjrzeć się stałym czynnościom, jakie każdy z nas robi, serfując po sieci. Na 100% można na tym zarobić.

MD

tagi:

monika73