Mężczyzna jest stworzeniem prostym, robi, co myśli, albo co mu narządy podpowiadają i odczytanie jego intencji nie jest zasadniczo problemem. Pominę tu najbardziej wyraźny, wręcz rażący w oczy, symptom męskiego zainteresowania kobietą, bo to już nie tyle mowa ciała, co akcja.

Facet zawsze zwraca się tułowiem w kierunku obiektu pożądania, nawet, jeśli głowę, czy wzrok ma zwrócone gdzie indziej. Jeśli więc wśród pięciu koleżanek to Ciebie wskazuje jego tors, możesz po kryjomu zatrzeć ręce z radości, albo po prostu puścić mu zalotny uśmiech.

  • Przeciągnięte ponad pięć sekund spojrzenie w twoje oczy też nie może być dziełem przypadku. Jak patrzy długo to znaczy, że wyczekuje od ciebie sygnału.
  • Pół-uśmiech i uniesione brwi to kolejny poziom zachęty, a jeśli jeszcze dodamy do nich założenie dłoni na pasku, czy nawet hmm... przypadkowe dotknięcie sfer poniżej pasa, to już ewidentna próba zainteresowania Ciebie swoją seksualnością.
  •  Szeroko rozstawione nogi i miednica zwrócona w kierunku ciebie oraz wskazywanie Cię palcami stóp podczas siedzenia to także oznaki jego preferencji w towarzystwie. Jak masz więc swój typ na imprezie, to zanim zaczniesz się narzucać sprawdź kogo on ma właśnie na myśli.
  • Bardziej zaawansowane znaki otwarcia na kobietę i zapraszania jej do interakcji to też zwracanie dłoni spodem w kierunku do niej, łapanie jej publicznie za dłoń i dotykanie jej bioder lub talii. Pora wziąć głębszy oddech, bo teraz robi się naprawdę gorąco.
  • Odgarnianie włosów z twojej twarzy, całowanie cię w czoło, siadanie bardzo blisko ciebie na ławce i misiowe przytulanki zwykle są już świadectwem nie tyle impulsywnego zakochania, ile głębokiego uczucia.
  •  Seks w pozycji 99, utrzymywanie kontaktu wzrokowego w trakcie współżycia to miłość przez duże M. Co ciekawe, jeśli śpicie wtuleni w siebie jak łyżeczki i to on otula cię od tyłu oznacza, że masz pewnego siebie kochanka, który jest nieco zaborczy. W przeciwnym razie, jeśli to on wtula się w ciebie plecami, masz do czynienia z facetem, który potrzebuje opieki i uwagi z Twojej strony.
  •  Jeśli jego pocałunki zaczynają być zdawkowe i poprzedzone rozejrzeniem się po otoczeniu, to nienajlepszy symptom. Zaciśnięte pięści podczas rozmowy i zagryziona szczęka to oznaki gniewu i irytacji, czasem jedynie sytuacyjnych, czasem wynikających z jakości związku. Unikanie kontaktu wzrokowego lub patrzenie w górę i w lewo oznaczają często ukrywanie przed Tobą prawdy, niechęć do komunikacji. Zakrywanie ręką ust i drapanie się w uszy według podejrzliwych może wręcz oznaczać zdradę - naszym zdaniem to najlepszy sygnał, żeby zapytać wprost, co się dzieje między Wami...
tagi: mowa ciała mężczyzny, co myśli facet, co myśli mężczyzna, faceta mowa ciała

asiula