National Careers Service może pomóc Ci, jeżeli masz pytania związane ze zdobywaniem kwalifikacji, czy też podjęciem zatrudnienia w Anglii. W artykule tym możesz znależć informacje na temat jakiego rodzaju pomocy możesz oczekiwać kontaktując się z doradcami w serwisie National Careers Service oraz w jaki sposób mogą doradcy pomóc w podjęciu decyzji na temat kariery zawodowej m.in. w branży przemysłowej w tym przypadku w zawodzie “spawacz”.

Wybór zawodu, który chcemy przybliżyć nie jest przypadkowy, gdyż wynika z faktu, że za pośrednictwem naszego serwisu dostępnego w języku polskim, mieliśmy możliwość rozmowy z wieloma osobami zainteresowanymi podjęciem pracy w zawodzie spawacza na terenie Anglii. W wielu przypadkach były to osoby, które zdobyły kwalifikacje w tym zawodzie w Polsce i potrzebowały porady jak je wykorzystać tak aby były one honorowne przez pracodawców w Anglii.

Doradcy pracujący na bezpłatnej polskiej linii jezykowej w serwisie National Careers Service mogą doradzić Ci, jakie kroki należy przedsiewziąc aby oficjalnie rozpoznać kwalifikacje, które zostały zdobyte poza granicami Wielkiej Brytanii.

Serwis udziela również porad co należy zrobić jeżeli rozważasz podjęcie pracy w zawodzie spawacza jako rozpoczęcie nowej scieżki zawodowej w Anglii.

Należy więc zadać pytanie czego można się spodziewać w odniesieniu do miejsca pracy jak również przyszłych obowiązków, podejmując prace w zawodzie spawacza? Ważne jest aby uwzględnić róznorodność miejsca pracy i wykonywanych czynnosci np.: praca z metalem – cięcie/wykrawanie/spawanie elementów metalowych, praca z róznorakimi stopami, używanie specjalistycznych metod spawania (np. acetylenowo-tlenowego) w wielu gałęziach przemysłu, takich jak budownictwo i inżynieria, transport, przemysł lotniczy jak rownież podmorskie złoża ropy naftowej i gazu. W zakres obowiazków może często wchodzic również wykonywanie napraw sprzętu produkcyjnego i róznorakich urządzeń.

Praca w zawodzie spawacza wymaga:

  • umiejętności rozumienia planów i rysunków technicznych;
  • umiejętności matematyczne do obliczania pomiarów;
  • dobra koordynacja ruchowo – wzrokowa;
  • przywiązywanie uwagi do szczególów, dokładność w wykonywaniu pracy;

Jeżeli rozważasz możliwość podjęcia zatrudnienia w zawodzie spawacza warto rozważyć poniższe punkty:

  • Dyspozycyjność i elastyczność w odniesieniu do godzin pracy – prawdopodobieństwo pracy “na zmiany”, bardzo często konieczność pracy “w nadgodzinach” tak aby dotrzymać terminów zamówień;
  • Warunki pracy – spawacze pracują w wielu gałęziach przemysłu, więc miejsce pracy może byc różnorodne i bardzo często o dużym natężeniu hałasu. Każda osoba zainteresowana tego rodzaju pracą musi być swiadoma potencjalnego zagrożenia dla zdrowia i bezpieczeństwa i stosować się do przepisów bezpieczenstwa i higieny pracy jak na przykład używanie ochronnej odzieży czy tez innego ochronego sprzętu.

Wszystkim osobom zainteresownym podjęciem pracy w tym zawodzie doradcy w serwisie National Careers Service pomogą ustalić konieczność podjęcia dodatkowych szkoleń kwalifikacyjnych, umożliwiających nabycie niezbędnych umiejętności technicznych.

Rozumiemy, że wybór kursu zapewniającego zdobycie konkretnych kwalifikacji jest poważną i często trudną do podjęcia decyzją, dlatego slużymy poradą w języku polskim, aby umożliwić pełen dostęp do informacji i pomocy w znalezieniu odpowiedniego kursu w Twoim regionie.

Niezależnie czy jesteś doświadczonym i wykwalifikowanym spawaczem i chciałbyś zdobyć informacje na temat rynku pracy czy też dopiero planujesz zdobyć kwalifikacjie w tym zawodzie, zapraszamy do kontaktu z National Careers Service dzwoniąc na polską infolinię pod bezpłatny numer telefonu 0800 093 11 14 otwarta od poniedziałku do piątku w godzinach od 9.00 do 17.00.

tagi: praca w uk, poradnik

charmant