W dzisiejszych trudnych ekonomicznie czasach wyjazd za granicę w celach zarobkowych nikogo nie dziwi. Dla wielu osób bywa jedyną alternatywą. Wiąże się jednak z określonym ryzykiem i trudnościami, które trzeba pokonać. Wyjeżdżając, warto mieć dobry plan.

Jednym ze sposobów na życie poza granicami naszego kraju jest praca opiekuna lub opiekunki osób starszych. Ogólnopolska firma Promedica, która rekrutuje pracowników do tego typu zajęć działa między innymi na rynku brytyjskim. Warunki, jakie powinna spełniać osoba zainteresowana stanowiskiem opiekuna, są jasno określone. Niezbędna jest znajomość języka angielskiego. Wymagane jest również doświadczenie w opiece. O ile pierwszy warunek spełnia obecnie znaczna część osób zainteresowanych wyjazdem zagranicznym w celu podjęcia pracy, o tyle doświadczenie w pracy opiekuna nie jest punktem, który każdy może wpisać do swojego CV.

Firma - jak choćby wspomniana Promedica - wychodzą jednak naprzeciw osób, które chciałyby pracować w charakterze opiekuna. Organizują liczne kursy, które pozwalają zdobyć odpowiednią wiedzę i umiejętności. Po tego rodzaju szkoleniach nie trzeba obawiać się, że nie podołamy nałożonym na nas obowiązkom. Pozwolą nam one uzyskać odpowiednie kwalifikacje, dzięki czemu poczujemy się pewnymi siebie profesjonalistami. Oczywiście zdobycie pracy wymaga przejścia przez cały proces rekrutacji. Jednak warto podjąć ten trud. Wynagrodzenie jest naprawdę atrakcyjne. Praca jest w pełni legalna. Firmy zatrudniające opieunów do osób starszych zapewniają opłacenie ZUS oraz inne dodatkowe ubezpieczenia. Omijają nas w ten sposób wszelkie niebezpieczeństwa związane z pracą „na czarno”.

Nie musimy martwić się również o transport i zakwaterowanie. Opiekunowie mieszkają razem ze swoimi podopiecznymi. Jakich obowiązków możemy się spodziewać? Pomoc w codziennych czynnościach typu zakupy, sprzątanie czy gotowanie oraz organizowanie czasu swojemu podopiecznemu i zapewnianie mu towarzystwa. Od zdobycia dobrze płatnej pracy w Anglii dzieli nas jeden krok – wysłanie zgłoszenia na stronie www.opiekunki.promedica24.com.pl.

 

tagi: praca, opiekunka

Piotr Górniaczyk (polorama)